Na českém trhu vznikla první FinTech P2B platforma Bondster, kde lidé investují do již poskytnutých půjček prostřednictvím prověřených nebankovních poskytovatelů.

Na rozdíl od běžných P2P platforem zde investor nepůjčuje přímo dlužníkům. Nedostává se tak do role riskmanažera, kdy musí prověřit bezpečnost návratnosti a ziskovosti poskytnutí požadovaného úvěru. Investor si kupuje část existující úvěrové pohledávky. Úvěrové pohledávky, která již prošla posouzením rizika schopnosti splácet a kvality zajištění ze strany společností, které se na poskytování nebankovních úvěrů specializují.

Do platformy zapojujeme naši projektovou společnost BEZ BANKY, která se zaměřuje na krátkodobé financování podnikatelů. Posíláme do ní první dva obchody zajištěné nemovitostmi. Chceme otestovat atraktivitu a tak přinášíme výnos 8 % p.a. a garanci zpětného odkupu v případě prodlení dlužníka se splátkami o více než 60 dní.

Informace o tom, jak Bondster funguje naleznete ve videu v délce 1 minuty:

Profil BEZ BANKY naleznete v přehledu poskytovatelů Bondster. Bližší informace o její nabídce na www.bezbanky.cz.

Po potvrzení ekonomické výhodnosti spolupráce s touto FinTech platformou počítáme se zapojením naší další projektové společnosti BANKOMETR. BANKOMETR se zaměřuje primárně na poskytování dlouhodobých zajištěných úvěrů. Profil její nabídky naleznete zde.

RENDIT investiční fond se zaměřuje na nebankovní financování podnikatelů. Poskytuje zajištěné rychle dostupné provozní úvěry a krátkodobé finanční výpomoci za úrokové sazby kreditních karet. Rovněž poskytuje dlouhodobé úvěry s anuitními splátkami a úrokovými sazbami od 12 % p.a.
Poskytuje úvěry proti zajištění s LTV do 50 %. Tzv. bonita, která je rozhodující pro tradiční poskytovatele úvěrů, není podstatná. Účetní výkazy nevyžaduje.